Reklama
  • Czwartek, 16 lipca 2015 (13:05)

    Dłonie zawsze młode

Zgodnie ze starym powiedzeniem, są wizytówką i metryką każdej kobiety. Postaraj się, by mówiły o Tobie jak najlepiej i nie zdradzały Twojego wieku.

Zadbane paznokcie i niewidoczne skórki to standard. Jednak to modnie pomalowane nadadzą styl Twojemu wyglądowi.

Raz na tydzień skróć pilniczkiem paznokcie, a po każdym myciu wetrzyj krem nie tylko w dłonie, ale także w okalające je skórki, i kiedy krem wsiąknie, odepchnij je patyczkiem. Tyle wystarczy, by paznokcie wyglądały nienagannie.

Reklama

Najmodniejsze w tym sezonie są lakiery pastelowe: rozbielone róże, błękity, turkusy. Można użyć każdego z nich solo lub je łączyć. Jeśli masz mało czasu, sięgnij po specjalny preparat przyspieszający wysychanie paznokci. Osoby, które często malują paznokcie lakierem, do zmywania powinny używać łagodnego środka.

U kosmetyczki cofnij im czas!

Krótki seans w zaciszu gabinetu kosmetycznego sprawi, że skóra rąk stanie się gładsza, a drobne zmarszczki będą mniej widoczne. Mezoterapia ma za zadanie skutecznie nawilżyć i ujędrnić skórę dłoni oraz ujednolicić jej kolor.

Podczas zabiegu cieniutką igłą robi się nakłucia na grzbiecie każdej dłoni i wstrzykuje mieszankę kwasu hialuronowego lub innych substancji o działaniu odmładzającym.

Thermolift to z kolei odmładzanie ciepłem. Drażni ono włókna kolagenu, sprawiając, że stają się grubsze i odzyskują utraconą elastyczność. To powoduje wygładzenie i lepsze napięcie skóry. Zabieg jest nieinwazyjny – do dłoni przykładana jest głowica emitująca promieniowanie podczerwone. W trakcie zabiegu odczuwa się jedynie lekkie ciepło. Korzystna zmiana w wyglądzie skóry dłoni pojawia się po miesiącu.

Warto też stosować konwencjonalne gabinetowe techniki dotleniające. Należą do nich zabiegi obejmujące kawitację lub peeling, masaż , ampułkę dotleniająco-nawilżającą wprowadzaną ultradźwiękami, a na zakończenie maskę.

Nie daj im się zestarzeć

Przede wszystkim dbaj o ręce i chroń je przed słońcem tak samo starannie jak twarz.

Jedną z pierwszych oznak, że skóra dłoni zaczyna tracić młody wygląd, są obok szorstkości, pojawiające się na rękach brązowawe plamki. Gdy tylko zacznie przygrzewać słońce, ciemnieją w oczach. Dlatego krem do rąk z wysokim filtrem (minimum 30) koniecznie wcieraj w grzbiety dłoni przed każdym wyjściem z domu, a także gdy jesteś na plaży.

Na noc stosuj odżywcze serum lub, jeśli jest taka potrzeba, preparat rozjaśniający przebarwienia. Ale z mocniejszym wybielaniem poczekaj do jesieni. Pocenie się dłoni wywołane wysoką temperaturą sprzyja wysychaniu skóry, dlatego teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest regularne stosowanie kremu nawilżającego.

Na żywo
Więcej na temat:Nie | dłonie | młode | zabiegi | warto | mezoterapia

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.