Reklama
  • Poniedziałek, 30 listopada 2015 (13:06)

    Domowy pedikiur

Nie płać pedikiurzystce, sama zadbaj o stopy.

Stopy powinny być gładkie i wypielęgnowane nie tylko latem, gdy nosimy sandały. Troszczmy się o nie przez cały rok.

Pielęgnacja

Ponieważ regularne odwiedzanie pedikiurzystki wiąże się ze sporymi wydatkami, proponujemy samodzielną, domową pielęgnację. W ten sposób w ciągu roku zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych.

Troska o zdrowie

Reklama

Pamiętajmy, że tylko zdrowe stopy są naprawdę piękne. Dbajmy więc także o ich kondycję.

Zyskasz 762 zł rocznie, jeśli znajdziesz trochę czasu i sama będziesz robić pedikiur.

Jeśli będziesz odwiedzać gabinet kosmetyczny np. co miesiąc i za każdym razem zapłacisz za usługę 70 zł, rocznie wydasz na pielęgnację stóp 840 zł. Możesz zaoszczędzić te pieniądze, jeśli poświęcisz trochę czasu i sama zadbasz o stopy.

Przygotowanie

Domowe zabiegi pielęgnacyjne stóp nie wymagają wielkich nakładów. Przed przystąpieniem do wygładzenia skóry i zadbania o paznokcie wymoczmy nogi w wodzie z solą. Potrzebne materiały Przygotujmy: sól zmiękczającą do stóp (około 10 zł), pilnik do ścierania stwardnień (około 14 zł), pilnik do paznokci (około 12 zł), cążki (około 15 zł), krem do stóp (około 11 zł). Jeśli chcemy pomalować paznokcie, kupmy jeszcze lakier. Taki, który nie odpryśnie przez kilka dni (około 16 zł).

Uwaga. Nie używajmy do moczenia stóp zwykłej soli kuchennej, ponieważ nadmiernie wysusza skórę. Sole kosmetyczne mają specjalne dodatki nawilżające.

Więcej na temat:Nie | stopy | pedikiur | troska

Zobacz również

  • Manikiur idealny

    Piękne paznokcie i nienaganny manikiur to nasza wizytówka. Zadbaj o to samodzielnie lub w gabinecie. Jest w czym wybierać! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.