Reklama
  • Piątek, 2 października 2015 (13:05)

    Gdy paznokcie rosną szybciej, niż lakier się zużywa

Moje paznokcie rosną bar dzo szybko, a nowe rodzaje trwałych lakierów trzymają się w idealnym stanie nawet dwa tygodnie. Szkoda mi czasu na zmywanie i malowanie od nowa tylko dlatego, że między skórkami a lakie- rem jest już zbyt duża przer wa. Co mogę z tym zrobić? Ala z Kielc

W takiej sytuacji warto wykorzystać fakt, że bardzo modne jest połączenie zwykłego lakieru z brokatowym i po prostu zamalować puste miejsce u nasady płytki.

Zaczynając u nasady, nakładamy lakier brokatowy i przeciągamy nim do góry, po reszcie paznokcia. W ten sposób większość drobinek zostanie na pustym miejscu (i je zasłoni), a im wyżej, tym mniej ich będzie na pędzelku, a w konsekwencji – na paznokciu.

Reklama

Otrzymamy więc efekt ombre (cieniowania). Dokładnie odwrotnie możemy postąpić w sytuacji, gdy odpryśnie nam lakier na brzegach – wówczas brokatowym lakierem zamalowujemy brzegi, czekamy, aż wyschnie, po czym całość pociągamy utwardzaczem (tzw. top coat).

Więcej na temat:Ala | paznokcie | lakier

Zobacz również

  • Na jesiennych pokazach styliści zaproponowali powrót do burgundów, odcieni typu metalic i beży. I bardzo dobrze, bo manikiur w tych kolorach jest niezwykle elegancki. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.