Reklama
  • Poniedziałek, 30 marca 2015 (12:00)

    Hybrydowy manikiur - zrobisz go sama w domu

Efekt cię zaskoczy! Paznokcie będą mieć nasycony kolor i piękny połysk aż przez 14 dni.

W salonie zabieg polega na nałożeniu na paznokcie bazy, specjalnego kolorowego lakieru (2-3 warstwy), a potem elastycznego żelu. Każdą z warstw manikiurzystka utwardza pod lampą UV. Dzięki temu płytki paznokciowe są błyszczące, odporne na zadrapania i nie tracą tzw. mokrego połysku przez ok. dwa tygodnie. Manikiur hybrydowy w salonie kosztuje 60-100 zł.

Reklama

Gdy paznokcie odrastają, powinnaś ponownie odwiedzić salon, by „hybrydę” usunąć kompresem ze zmywaczem z acetonem i ewentualnie zrobić kolejną. Teraz dzięki nowym lakierom-żelom (sprawdź w drogerii, czy jest on do hybrydy, bo są też klasyczne lakiery o konsystencji żelu) łatwo możesz zrobić sama manikiur hybrydowy w domu, bez użycia bazy i lampy UV.

Malowanie w 2 krokach

Zabieg w domu zajmie ci ok. pół godziny. Najpierw za pomocą pilniczka mineralnego lub papierowego nadaj paznokciom ładny kształt. Skórki wokół nich posmaruj zmiękczającym żelem, np. Essence, ok. 8 zł i po chwili odsuń je drewnianym patyczkiem. Przetrzyj płytki paznokciowe polerką, np. Peggy Sage, ok. 10 zł, dzięki temu lakier lepiej się utrzymuje na paznokciach.

Lekko wstrząśnij buteleczką z kolorowym lakierem hybrydowym. Rozprowadź pędzelkiem jedną warstwę na paznokciach, odczekaj chwilę, by wyschła i pomaluj je raz jeszcze.

Gdy kolorowy lakier wyschnie, pomaluj paznokcie specjalnym bezbarwnym topem, który utrwali manikiur. Lakiery hybrydowe sprawdzają się do zrobienia wzorków na paznokciach (trendy w tym sezonie).

Niektóre firmy, np. Catrice proponują manikiur w 3 krokach: baza, lakier i top. Hybrydowego lakieru żelowego możesz używać samodzielnie, wtedy efekt będzie identyczny – błyszczący, z tzw. mokrym połyskiem – lecz manikiur utrzyma się krócej, ok. 7 dni.

Utwardzanie bez lampy

Od profesjonalnego domowy manikiur hybrydowy różni to, że jest tańszy i im dłużej nosisz lakier, tym staje się on bardziej odporny na uszkodzenia, zarysowania czy odpryskiwanie. To nowatorska technologia wzbogacona polimerami, optycznymi rozświetlaczami, dzięki której manikiur tworzy na paznokciach ochronną siatkę. Pod wpływem światła dziennego lub słonecznego (zastępuje ono lampę UV stosowaną w salonie) staje się ona coraz bardziej twarda i lepiej przylega do paznokci.

Ogromną zaletą jest też to, że manikiur usuniesz z paznokci sama, bez wizyty w salonie. By zmyć lakier, wystarczy użyć zmywacza z acetonem lub bez i płatków kosmetycznych. Płytki paznokciowe nie będą zniszczone, co często zdarzało się po manikiurze hybrydowym w salonie z użyciem lampy UV.

Świat kobiety
Więcej na temat:paznokcie | zabiegi | manikiur

Zobacz również

  • Na jesiennych pokazach styliści zaproponowali powrót do burgundów, odcieni typu metalic i beży. I bardzo dobrze, bo manikiur w tych kolorach jest niezwykle elegancki. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.