Reklama
  • Wtorek, 6 października 2015 (11:01)

    Malujemy paznokcie w domu

Rocznie zyskasz ok. 338 zł, jeśli znajdziesz trochę czasu i sama będziesz robić manikiur.

Polakierowane paznokcie to prawdziwa ozdoba dłoni. Ale regularne odwiedzanie manikiurzystki wiąże się ze sporymi wydatkami. W skali roku może Cię to kosztować nawet kilkaset złotych. Spróbuj więc urządzić domowy gabinet manikiuru.

Pielęgnacja

Pamiętaj też, że paznokcie muszą być zdrowe i gładkie. Tylko wtedy lakier będzie dobrze się trzymał i nie odpryśnie.

Wybór lakieru

Reklama

Nie kupuj kosmetyków z najniższej półki, bo wcale na tym nie zaoszczędzisz. Dobry lakier lepiej kryje i dłużej się trzyma.

Zamiast co miesiąc wydawać na wizytę u manikiurzystki…

Jeśli będziesz odwiedzać gabinet kosmetyczny, np. co miesiąc i za każdym razem zapłacisz za usługę 40 zł, rocznie wydasz na upiększanie paznokci ok. 480 zł. Możesz zaoszczędzić te pieniądze, jeśli poświęcisz trochę czasu i sama zadbasz o dłonie.

Koszt w domu

Potrzebne narzędzia:

Za podstawowy zestaw do manikiuru zapłacisz ok. 50 zł. Powinny w nim się znaleźć cążki do skórek, obcinacz do paznokci, pilnik (najlepiej szklany), małe nożyczki oraz patyczki lub metalowe kopytko do odsuwania skórek.

Lakiery i odżywki:

Za pięć lakierów, które nie odprysną z paznokci przynajmniej przez dwa, trzy dni, zapłacisz ok. 60 zł. Dwie dobre odżywki będą Cię kosztować ok. 26 zł.

Zmywacz

To bardzo ważny produkt w pielęgnacji paznokci. Wybierz taki, który nie wysuszy płytki i łatwo zmyje lakier. Za dwufazowy, z dodatkiem olejku pielęgnacyjnego, zapłacisz ok. 6 zł.

Więcej na temat:paznokcie | Nie | lakiery | koszt

Zobacz również

  • Manikiur idealny

    Piękne paznokcie i nienaganny manikiur to nasza wizytówka. Zadbaj o to samodzielnie lub w gabinecie. Jest w czym wybierać! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.