Reklama
  • Wtorek, 12 lipca 2016 (14:00)

    Manicur na urlop

Marzą Ci się piękne dłonie na wyjeździe? Może to jest właśnie ten moment, aby skorzystać z pomocy profesjonalistki w salonie albo rozejrzeć się w sklepie za lakierami i produktami, które sprawią, że na urlopie odpoczniesz od malowania.

Reklama

1. Manikiur hybrydowy pięknie się prezentuje przez około dwa tygodnie. Jego wielkim plusem jest to, że na pierwszy rzut niewiele się różni od tradycyjnego. Wygląda bardzo naturalnie, choć paznokcie zdecydowanie bardziej się błyszczą – i to nam się podoba.

W odróżnieniu jednak od klasycz nego manikiuru, paznokcie hybrydowe są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje. Jeśli martwisz się, czy płytka paznokcia nie zostanie uszkodzodzona, śpij spokojnie, metoda ta zakłada pracę na naturalnej płytce paznokcia, dzięki czemu nic się z nią nie dzieje.

Zabieg nie wymaga posiadania długich pazurków. Manikiur dobrze wygląda też na krótkich paznokciach. Zmywanie go jest jednak możliwe tylko poprzez zastosowanie specjalnego zmywacza na bazie acetonu, czyli na zdjęcie hybrydy trzeba iść do salonu. I to jest minus.

Poza tym manikiur wymaga utwardzenia promieniami UV, a to też niektórych może odstraszać. Ceny wahają się między 60 a 100 zł.

2. Manikiur winylowy zapewnia trwałość i połysk nawet do 10 dni. Jego działanie polega na tym, że specjalny lakier zwiększa swoją wytrzymałość pod wpływem naturalnego światła słonecznego.

Zabieg nie ma negatywnego wpływu na kondycję paznokci, dlatego może być stosowany przez cały rok. Można go usu nąć zmywaczem do paznokci, bez konieczności wizyty w gabinecie. Manikiur winylowy w salonie kosztuje od 50 do 90 złotych.

Oczywiście to nie są wszystkie opcje, które proponują salony. Jednak pozostałe oferty (manikiur tytanowy czy w pudrze) są już droższe – za zabieg trzeba zapłacić około 130 zł. Alternatywą dla wizyty w salonie mogą być specjalne lakiery do paznokci, np. winylowe (ceny zaczynają się od 8 zł).

Możesz też sama spróbować wykonać profe sjonalny manikiur

Ale wtedy musisz pamiętać o:

1. Bazie pod lakier, która zapobiega żółtym przebarwieniom i sprawia, że lakier ma lepszą przyczepność .

2. Lakierze nawierzchniowym, który chroni kolor przed odpryskami.

Tele Tydzień
Więcej na temat:zabiegi | za | na | UV | urlop

Zobacz również

  • W sylwestra zachwyć paznokciami

    W tym sezonie brokatowy manikiur jest hitem. Polecany jest zwłaszcza dla pań dojrzałych – ich dłonie będą wyglądały w nim niezwykle elegancko. Strzałem w dziesiątkę są lakiery w kolorze... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.