Reklama
  • Środa, 22 lutego 2017 (08:05)

    Najmodniejszy karnawałowy manikiur

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Paznokcie w spreju

Lśniące i matowe. Metaliczne, ozdobione brokatem albo graficznym wzorkiem. Oto efektowne stylizacje paznokci do samodzielnego wykonania. Plus hit: jak zrobić hybrydę w domu.

Reklama

Wielkie lśnienie

✣ Migotliwy brokat. Pociągamy płytki lakierem bazowym, np. w kolorze wina. Nanosimy transparentny lakier z brokatem. Jeśli bazą jest domowa hybryda, brokat można zmyć i nałożyć np. złote płatki.

✣ Z metalicznym efektem. Można pomalować całe płytki metalicznym srebrem, skusić się na metaliczny french albo wykonać oryginalny srebrno- złoty miks.

W tym celu: Dwa razy malujemy paznokcie białym lakierem. Potem pokrywamy je półtransparentnym złotym. Gdy wyschnie, gdzieniegdzie nakładamy metaliczny lakier, uzyskując modną fakturę.

Domowa hybryda

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

✣ Specjalnym bloczkiem (polerką) matowimy płytki. Odtłuszczamy paznokcie płynem (tzw. cleaner) z zestawu do manikiuru hybrydowego, by zwiększyć przyczepność bazy. Teraz nakładamy bazę.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

✣ Następnie dłoń z paznokciami pokrytymi warstwą bazy hybrydowej (np. proteinową) wsuwamy do ledowej lampy. Zabieramy rękę po 45 sekundach, gdy baza się utwardzi.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

✣ Lakierem hybrydowym w wybranym kolorze malujemy paznokcie. Aby utrwalić efekt, ponownie wkładamy dłoń pod lampę na 45 do 60 sekund (czas naświetlania zależy od typu oraz mocy używanej przez nas lampy).

✣ Teraz nakładamy top i tak jak poprzednie warstwy, utrwalamy go pod lampą ledową. Na koniec odtłuszczamy paznokcie cleanerem. To ważne, bo bez tego zabiegu lakier po utwardzeniu może się kleić.

Wzmocnij paznokcie

✣ Gładkie paznokcie to idealna baza do stylizacji. Należy je nawilżać, odżywiać i utwardzać. Nierówne płytki wzmocni odżywka, np. w formie serum z witaminami i minerałami. Warto stosować też bazy na paznokcie. Nowością jest proteinowa, utwardzana w lampie ledowej.

Artystyczne wzorki

✣ Picasso. Malujemy dwa razy płytki czarnym lakierem. Pędzelkiem robimy potem po jednym maźnięciu lakierem błękitnym, różowym, srebrnym lub szarym.

✣ Dzika pantera. Tłem są dwie warstwy beżowego lakieru. Jasnobrązowym robimy na nich cętki. Obrysowujemy je, używając cienkiego pędzla i czarnego lakieru. Utrwalamy topem efekt.

✣ Blask i mat. Dwukrotnie malujemy paznokcie lśniącym ciemnym lakierem. Gdy wyschnie, nakładamy na wybrane płytki matowy top. Można też zmatowić je polerką.

Olivia

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.