Reklama
  • Środa, 1 lipca 2015 (13:00)

    Nowoczesny pedikiur

Teraz bardzo łatwo możemy wypielęgnować w domu stopy niemal tak jak w salonie. Nowoczesne kosmetyki i narzędzia sprawiają, że dziś pedikiur robi się prawie sam!

•Małgorzata Święczkowska, konsultacja Hanna Woźniak, pedikiurzystka z Instytutu Sharley

Elektryczne pilniki wygładzą zgrubienia

Reklama

● Jak działają? Wystarczy włożyć baterie i włączyć przycisk – obracające się szybko głowice same ścierają pogrubiony naskórek. Nie trzeba (a nawet nie powinno się) przyciskać urządzenia do stopy, wystarczy lekki kontakt ze skórą.

● Na co zwrócić uwagę? Warto sprawdzić, czy do pilnika będzie można dokupić nową głowicę, po zużyciu starej (oraz jej cenę), a także, czy w komplecie jest dodatkowa głowica, z drobniejszym ziarnem, do wygładzania skóry.

● Rada eksperta: Elektrycznego pilnika używamy przed kąpielą, na suchą skórę i nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski i kremy zmiękczą skórę i wyleczą pęknięcia

● Jak działają? Najwygodniejsze są maski w formie nasączanych skarpetek – wystarczy włożyć je na stopy i... zająć się czymś innym, a po godzinie po prostu zdjąć. Maski w postaci kremu dobrze jest wmasować w skórę, po czym owinąć folią spożywczą na noc albo na min. godzinę – dzięki temu krem wchłonie się, zamiast zostać na skarpetkach.

● Na co zwrócić uwagę? Na skład. Najcenniejsze są: kwas glikolowy, mocznik, propolis, masło shea. Skutecznie zmiękczają naskórek, przywracają gładkość i regenerują uszkodzoną skórę.

● Rada eksperta: Maskę do stóp (lub krem i owinięcie w folię) najlepiej zastosować raz w tygodniu. Natomiast kremu używamy codziennie przed snem.

Skarpetki odmładzają stopy

● Jak działają? Podobnie jak niektóre maski, mają postać nasączanych foliowych skarpetek. Zamiast substancji odżywczych zawierają jednak kwasy, które są dla stóp tym, czym piling u dermatologa dla twarzy. Wystarczy posiedzieć w nich 1-3 godziny, opłukać skórę i poczekać ok. 7 dni. Po tym czasie wszystkie zgrubienia odpadną, zostawiając cienką, młodszą o 20 lat skórę.

● Na co zwrócić uwagę? W skarpetkach różnych marek kryją się słabsze i silniejsze kwasy, nie wolno więc przekraczać podanego na opakowaniu czasu.

● Rada eksperta: Uwaga: tych skarpetek nie używamy na uszkodzoną skórę!

Produkty, które ochronią przed otarciami i zgrubieniami

● Jak działają? Wkładki, ochronne spreje i pilingi sprawiają, że w butach jest nam idealnie wygodnie. A to niewygoda (uwieranie) jest powodem zgrubień (na podeszwach) i otarć (na pozostałych częściach stóp). Kosmetyki natłuszczające zapobiegają otarciom i rogowaceniu, a wkładki amortyzują stopę podczas chodzenia, chroniąc przed modzelami i odciskami.

● Na co zwrócić uwagę? Wkładki do butów wybierajmy żelowe. Musimy mieć też możliwość przycięcia ich, żeby idealnie pasowały do danej pary obuwia. Spreje do stóp nie mogą zawierać alkoholu.

● Rada eksperta: Raz w tygodniu dobrze jest zrobić natłuszczający piling.

Akcesoria ułatwiają malowanie

● Jak działają? Pozwalają wygodnie pomalować płytki, zabezpieczyć je przed przebarwieniem (albo zastąpić lakier) oraz jednym ruchem zadbać o skórki, przedłużając czas do następnego pedikiuru.

●Na co zwrócić uwagę? Wybierajmy klapki, bo w odróżnieniu od separatorków pozwalają chodzić, chroniąc przed pobrudzeniem stóp. Warto sięgnąć po bazę do paznokci z lekkim odcieniem, bo zastąpi nam lakier i wybrać wzmacniającą, która jednocześnie odżywi płytki.

● Rada eksperta: Najwygodniejsza jest odżywka z długim aplikatorem.

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.