Reklama
  • Piątek, 15 maja 2015 (08:00)

    Przebój letniego sezonu: hybrydowe lakiery do użycia w domu

Manikuir hybrydowy mogłyśmy do niedawna zrobić tylko w salonie, potem w domu, pod warunkiem, że zainwestowałyśmy w profesjonalne lakiery i niewielką lampę do ich utwardzania.

Teraz hybrydę możemy na łożyć znacznie łatwiej, podobnie jak zwykły lakier. A jednocześnie cieszyć się charakterystycznym dla niej pięknym połyskiem i dwutygodniową trwałością.

Przygotowanie

Reklama

1. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni lakier-żel oraz tzw. top coat, czyli utrwalający lakier nawierzchniowy. Musi on być produktem tej samej marki, dlatego kupuje się je w duecie.

● Oczyść paznokcie. Przed malowaniem koniecznie przetrzyj je zmywaczem – zetrzesz pyłek po piłowaniu i tłuszcz.

● Nie używaj bazy. W przeciwieństwie do zwykłego lakieru, baza nie przedłuży, lecz skróci trwałość domowego manikiuru hybrydowego.

Malowanie

2. Nie różni się niczym od nakładania zwykłego lakieru – równie łatwo się nakłada i szybko wysycha.

● Nałóż dwie warstwy. Po pierwszej kolor będzie mniej intensywny, a efekt mniej trwały. Poczekaj więc chwilę, aż pierwsza warstwa wyschnie i nałóż drugą.

● Utrwal topem. Po wyschnięciu drugiej warstwy koloru, nałóż bezbarwny, utrwalający lakier nawierzchniowy. To on zagwarantuje tak długą trwałość manikiuru. Bez niego utrzyma się on tylko 7 dni.

Utwardzanie

3. Cały proces, który odbywał się dotąd pod wpływem światła lamp, teraz odbywa się przy udziale światła dziennego, słonecznego. Im dłużej nosisz więc lakier, tym lepiej się utrwali. Po około 2 tygodniach zmyjesz go zwykłym zmywaczem.

✔ Blade i delikatne lakiery będą wyglądały efektowniej, jeśli skórę dłoni odpowiednio przygotujesz. Bardzo zyskają w zestawieniu z do- brze nawilżoną, gładką i lekko opaloną, przy bardzo bladej, o sinym odcieniu mogą wyglądać mdło. Koniecznie zrób dłoniom piling, nawilż kremem wymieszanym z odrobiną stopniowo opalającego balsamu.

✔ Pamiętaj też, żeby zadbać o skórki. Jak najczęściej wsmarowuj w nie specjalną oliwkę, która przy okazji odżywia też macierz paznokcia. Dzięki temu wyrastają z niej zdrowsze, silniejsze płytki.

Więcej na temat:Nie | oczy | lakiery | przebój

Zobacz również

  • Najmodniejszy karnawałowy manikiur

    Paznokcie w spreju Lśniące i matowe. Metaliczne, ozdobione brokatem albo graficznym wzorkiem. Oto efektowne stylizacje paznokci do samodzielnego wykonania. Plus hit: jak zrobić hybrydę w domu.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.