Reklama
  • Piątek, 17 lipca 2015 (11:05)

    Trwały manikiur na lato

Jedziesz na urlop i chciałabyś nie martwić się odpryskującym lakierem do paznokci? Zainwestuj w manikiur hybrydowy.

Reklama

Przy słabych paznokciach zwykły lakier szybko odpryskuje. Przez lata jedynym sposobem na atrakcyjnie wyglądający manikiur było zrobienie tipsów (akrylowych bądź żelowych), a te niszczyły płytki paznokcia i w efekcie były one jeszcze bardziej osłabione niż przed zabiegiem.

Na szczęście od kilku lat dostępny jest manikiur hybrydowy opierający się na fotoutwardzalnych polimerach, tzw. elastycznych żelach, które utwardzane są światłem UV.

Po nałożeniu kolejnych warstw preparatów do manikiuru hybrydowego paznokcie wyglądają jak pomalowane lakierem o silnym połysku, który jednak jest odporny na odpryskiwanie przez nawet dwa tygodnie.

Pewną niedogodnością w robieniu „hybrydy” jest konieczność usuwania jej w gabinecie kosmetycznym – preparaty żelowe wymagają specjalnych zmywaczy na bazie acetonu.

Zniechęcać może również cena – do 100 zł za manikiur. Na szczęście, zarówno niezbędne lakiery, jak i lampy można nabyć na aukcjach internetowych oraz w sklepach z profesjonalnymi kosmetykami. Inwestycja taka zwraca się średnio po czterech zabiegach, a w internecie znajdziemy liczne filmiki instruktażowe.

Jak zrobić hybrydę w domu?

Potrzebujesz: zestawu lakierów – base coat (baza), color coat (lakier o wybranym kolorze) i top coat (nabłyszczacz – u niektórych producentów nazywa się to sealer gel) • blok polerski • cleaner lub zwykły zmywacz • pilniczek • lampa UV

1. Przygotuj paznokcie – opiłuj je, odsuń skórki. Wierzch przejedź blokiem polerskim, by zmatowić płytkę.

2. Usuń pył grubym pędzelkiem i odtłuść paznokieć cleanerem (lub zwykłym zmywaczem do rozpuszczalnikowych lakierów).

3. Nałóż bazę i utrwal pod lampą (2 minuty) – zachowaj odstęp od skórek, bo lakier się rozlewa.

4. Nałóż pierwszą warstwę koloru: ciemny lakier – powtórz 2 razy, jasny – 3 razy i utwardź pod lampą: ciemny – 2 min, jasny – 3 min.

5. Nałóż top coat i utrwalaj 2 minuty pod lampą.

6. Przemyj zmywaczem, by usunąć wierzchnią warstwę nabłyszczacza.

Do zmycia hybrydy potrzebny jest specjalny zmywacz. Usunięcie lakieru w salonie kosztuje ok. 30 złotych.

Więcej na temat:manikiur | lato

Zobacz również

  • W sylwestra zachwyć paznokciami

    W tym sezonie brokatowy manikiur jest hitem. Polecany jest zwłaszcza dla pań dojrzałych – ich dłonie będą wyglądały w nim niezwykle elegancko. Strzałem w dziesiątkę są lakiery w kolorze... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.